Aktuāli«Atpakaļ

19-01-2017
Starptautiska projekta ietvaros būs iespēja apgūt poļu valodu

Jēkabpils poļu biedrība “Rodacy” kā viens no sadarbības partneriem ir uzsākusi darbību starptautiskā četru valstu – Latvijas (Jēkabpils poļu biedrība “Rodacy”), Lietuvas (Viļņas poļu biedrība “Trešā gadsimta universitāte”), Polijas (biedrība no Dombrovas Gurņičas (Dąbrowa Górnicza) pilsētas) un Čehijas (Češinas (Cieszyn) pilsētas poļu kultūrizglītojošā biedrība “PZKO”) organizāciju kopīgā Erasmus+ stratēģiskās partnerības projektā “Wiedza bez barier” – “Zināšanas bez barjerām”.

Projekta reģionālais koordinators Rihards Barkovskis informē, ka partneru savstarpējā saziņa norisinās ar sarunu sesijām reizi nedēļā, izmantojot “Skype” pakalpojumus, bet jau februārī partnerorganizāciju pārstāvji tiksies klātienē Polijā – Dombrovas Gurņičas pilsētā. Šobrīd notiek mērķauditorijas vēlmju un vajadzību apzināšana par jomām, kurās būtu nepieciešama apmācības, piemēram, valodās, informācijas tehnoloģijās un uzņēmējdarbībā. Bet jau pērn biedrības “Rodacy” veiktajā aptaujā ir apstiprinājies, ka zināšanas poļu valodā vēlas atsvaidzināt un apgūt ne tikai citu, bet arī paši poļu tautības jēkabpilieši. Poļu valodas apmācības ir iekļautas projekta aktivitātēs, tās organizē Dombravas Gurničas Biznesa augstskolas Jauno izglītības metožu un tehnoloģiju centrs un lielākoties norisināsies attālināti – ar “e-learning” (latv.val. -e-apmācība) metodes palīdzību.

Apmācības ir bezmaksas, un Jēkabpils iedzīvotāji tām jau tiek aicināti – zvanot uz tālr. nr.: 26484210 Rihardam.

Bez jau minētajām projekta “Zināšanas bez barjerām” aktivitātēm biedrībā “Rodacy” notiek darbs pie dalīborganizāciju pārstāvju uzņemšanas Jēkabpilī pasākumu plānošanas – tā iecerēta jau marta beigās, kā arī divu projekta koordinatora asistentu – mentoru piesaistīšana darbam projektā ar mērķauditorijām – jauniešiem un pirmspensijas un pensijas vecuma (50 gadi un vairāk) iedzīvotājiem.