Projekts "Mantojums"«Atpakaļ

Noslēdzas poļu biedrības „Rodacy” projekts „Mantojums”, ko atbalstīja Zemgales NVO Centrs un Kultūras ministrija.

Apkopojot rezultātus, redzam, ka aktivitātes piedalījās 384 cilvēki. Tas palīdzēja „ieviest dzīvē” vairāki sadarbības partneri: Jēkabpils Latviešu un mazākumtautību biedrības, vokālais ansamblis no Variešiem „Malduguns”,Jēkabpils Vēstures muzejs, Jēkabpils Galvenā bibliotēka.

Bibliotēkā tika organizēta radoša darbnīca „Latviešu tautas tērpa izpēte un darināšana”, ko vadīja Aina Krastiņa (Jēkabpils Latviešu biedrība). Oktobrī šeit pat, piebiedrojoties baltkrievu biedrībai , stāstījām par poļu tautas tradīcijām, izšūto dvieļu nozīmi. Prezentāciju par poļu pēdām Jēkabpilī demonstrēja uz ekrāna Iluta Bērziņa no Jēkabpils Vēstures muzeja.

Neiztika, protams, bez biedrības deju un dziesmu kolektīvu koncertiem. Tie bija Tautas namā par godu biedrības 25-gadu jubilejai oktobrī un 2016.gada janvārī „Svētku noskaņas”, bet pirms Ziemassvētkiem labdarības koncerts pansionātā. Koncertos tika radīts uzvedums „Mantojums”, kurā ar stāstu, dziesmu un deju tiek stāstīts par poļu tautas gaitām Latvijā. Video par koncertu pansionātā var noskatīties šeit

 

Foto no darbnīcas "Latviešu tautas tērpa darinašāna"

 

Foto no pasakuma "Poļu pēdas Jēkabpilī"