Aktuāli«Atpakaļ

29-06-2018
Jēkabpilī risinās starptautiska projekta partneru tikšanās

Krustpils  tirdziņā pie tilta 22.jūnijā ielīgošanā piedalījās ciemiņi no Polijas – desmit cilvēki, kuri nodziedāja poļu dziesmu "Szła dzieweczka do laseczka" kopā ar "Kreicburgas ziķeriem", video skat.: https://cloud.mail.ru/public/GkdM/qm9JUqQ9S

Tie bija Čehijas un Lietuvas NVO un Biznesa Akadēmijas Dombrova Gurničā (WSB) izglītības darbinieki, ar projekta vadītāju  profesoru Mareku Valancik, kuri  strādā pie e-apmācības kursiem poļiem un citiem interesentiem  ārvalstīs.

Tikšanās Jēkabpilī bija jau ceturtā, pēdējā, divgadīgā projekta "Zināšanas bez barjerām : novatoriska pieaugušo izglītība" ietvaros. Tikšanās mērķis - iepazīt vidi, kurā tiek lietota poļu valoda, interesentu loku. Projektā tiek sagatavoti  trīs  e-mācību kursi:poļu valoda, uzņēmējdarbība un IT pamati. Tie būs pieejami  ieinteresētajiem  no visas pasaules. Bez šaubām, e-apmācības platformas izmantošana automātiski palielinās lietotāju kompetenci informācijas tehnoloģiju jomā. Jāpaskaidro, ka "platforma" ir vietne internetā (www.wiedzabezbarier.eu ), kuru var sākt izmantot jau tagad jebkurš, bet platforma vēl mēneša laikā tiks pilnveidota, novēršot atsevišķas kļūdas. Poļu valodas kurss ir ar paskaidrojumiem latviešu valodā, 18 lekcijas, kā arī top interaktīva daļa "Iepazīsim Jēkabpili" un "Poļu virtuve latviski". Kursa testēšanā un vienlaicīgi mācībās piedalās četri jēkabpilieši (ne poļi), kuriem ir radusies interese sakarā ar viņu profesionālo darbību, kā arī vēlme iepazīt kāda sava poļu izcelsmes vecvecāka dzimto valodu, kam savulaik netika pievērsta uzmanība.

Jāatzīst, ka jebkurā projektā, arī šajā, kā realizētāji esam sastapušies ar neparedzētām grūtībām. Šajā projektā ir grūti, ka Jēkabpilī jau vairākus gadus nav poļu skolas un poļu valodas skolotāja, kam lūgt padomu. Mums nav arī pastāvīga IT speciālista, kas varētu palīdzēt platformā ievietot dažādas struktūras materiālus. Taču vienlaikus mēs apzināmies, ka vislabākie rezultāti būs tad, ja mēs paši veidosim to, kas ir nepieciešams un noderīgs mūsu reālajā dzīvē.

Ja kādam no lasītājiem par izrunāto ir interese, zvaniet 26484210, Rihards Barkovskis vai rakstiet e-pastā: [email protected] !    

Un visbeidzot, bija patīkami dzirdēt pozitīvas atziņas par mūsu pilsētu – skaistu, apzaļumoto, svaigo gaisu, kas ir pretstats ogļraktuvju Silēzijas reģionam Polijā, kur atrodas Akadēmija.  

Rihards Barkovskis

Poļu biedrība “Rodacy”

projekta koordinators