Aktuāli«Atpakaļ

05-11-2017
Pasākums Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

Oktobra noslēguma nedēļā poļu biedrības “Rodacy” pārstāvji un projekta “Piederības iedvesma Latvijas valstij Ita Kozakēviča” dalībnieki apmeklēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) organizētu mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programmas noslēguma pasākumu Rīgā, Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Teicami pārstāvot projektā paveikto, jēkabpilieši kopā ar citām piecām biedrībām, kas līdzīgus projektus realizēja visā Latvijā, saņēma SIF pateicības vēstuli. “Vērojot jauniešu darbības prezentētajos projektu rezultātos, kā arī viņu sadarbību pasākuma laikā, man radās tā patīkamā sajūta, ka ar šādu jaunatni mūsu valsts nākotne ir drošās rokās,” raksta SIF Projektu konkursu nodaļas vadītāja Linda Mežviete.

Poļu biedrības projektā bija iesaistīti vairāk nekā 56 četru skolu jaunieši, kas strādāja septiņās darba grupās, savu darba grupu vadībā pētot septiņas dažādas ar poļiem Latvijā saistītas tēmas. Projektā bija iesaistīti jaunieši no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, 2., 3.vidusskolām un Ābeļu pamatskolas, projektam bija viens partneris – biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”. Jauniešu grupu pētījumu radošās prezentācijas varēja vērot arī Jēkabpilī 13.oktobrī, bet uz Rīgu devās 2.vidusskolas komanda “Jūras ērgļa draugi”, kuru vadīja 2.vidusskolas skolotāja Silvija Avišāne. Grupa bija pētījusi Atmodas laika sabiedriskās darbinieces, polietes Itas Kozakēvičas personības ietekmi poļu integrācijas procesos Latvijā.

Sekmīgi noslēdzoties programmai, SIF arī turpmāk plāno realizēt līdzīgu programmu Latvijas mazākumtautību biedrībām, kurās iesaistāmi gan valstī dzīvojošo mazākumtautību, gan latviešu jaunieši.

Arī biedrības “Rodacy” vadība atzīst, ka jaunieši veikuši aptverošu izpētes darbu un pateicas visiem, kas bija iesaistīti projekta realizēšanā. Projektu līdzfinansēja Jēkabpils pilsētas pašvaldība.

Agita Pleiko,
projekta vadītāja