Aktuāli«Atpakaļ

30-09-2017
II Starptautiska Partneru tikšanās

5. septembrī atgriezamies no Čehijas pilsētas Ciešin, kur turpinājām  veidot poļu valodas mācišānas "platformu" internetā. Jēkabpils poļu biedrības „Rodacy” pārstāvji bijām es, projekta koordinātors Rihards Barkovskis, un mentori Hanurina Gončarova un Leokādija Beluse.

Lietuvas, Latvijas un Čehijas nevalstiskās organizācijas kopā ar WSB (Biznesa augstskola Dombrova Gurničā)zinātnes un izglītības darbiniekiem strādā pie e-apmācības kursiem poļiem un citiem interesentiem  ārvalstīs. Tiek  izmantota WSB izglītības platforma kā daļa no projekta "Zinašānas bez barjērām : novatoriska pieaugušo izglītība" .

Inovatīvas metodikas izveidi pieaugušo mācību procesā, uzrauga universitātes rektore prof. Dr. Zdzislava Dacko-Pikiewicz un projekta vadītājs profesors Marek Walancik.

 Dr. Danuta Morańska, konsultante starptautiskajā vidē (vadošais mentors), strādāja pie projektu grupu izstrādātajiem risinājumiem - Lietuvas Poļu zinātnieku asociācijas no Viļnas, Čehijas Kultūras un izglītības asociācijas no Ciešinas un poļu biedrības „Rodacy” no Jēkabpils. Viņi sagatavo atbilstoši savas valsts poļu kopienu  vajadzībām  trīs  e-mācību kursus, kas kalpo ne tikai kā demonstrācijas un mācību materiāli, bet arī kā pirmā platformas versija. Kursu priekšmeti ir: poļu valoda, uzņēmējdarbība un IT pamati. Tie bus pieejami  ieinteresetiem  no visas pasaules. Bez šaubām, e-apmācības platformas izmantošana automātiski palielinās lietotāju kompetenci informācijas tehnoloģiju jomā.

PZKO (vietēja poļu kultur-izglītojoša biedrība Čehija) organizētā 2. starptautiskā partneru sanāksme bija lieliska iespēja apgūt jaunas praktiskās zināšanas un apmainities ar pieredzi. Pateicoties Cieszynas pilsētas  departamenta viesmīlībai trīs dienas notika apmācības kursu veidošānā un vadīšanas jomā, kā arī konsultācijas par projekta vadību. Pēcpusdienās bija arī iespēja iepazīties ar abām pierobežas pilsētām - Cieszyn un Český Těšín - izpētīt pilsētu sociāli lingvistisko vidi.

Sanāksmes dalībnieki piedalījās arī PZKO organizetājos ražas svētkos Havierzov-Blendowice un Trzanowice. Viņu (PZKO) iegūtā pieredze tiks izmantota, lai izstrādātu un ieviestu efektīvu piedāvājumu uzlabot pamatprasmes  projektu saņēmējiem, kuri runā poļu valodā ļoti atšķirīgā līmenī un dažādos dialektos. Par šiem Silezijas Cieszynas aspektiem un vēsturi, mūsdienu realitātem, reģionālo kultūru stāstīja  dr. Grzegorz Studnicki no Silēzijas universitātes, pildot vienlaicīgi ģida lomu.

Sanāksmes pēdējā dienā tikamies ar  PZKO vietējo nodaļu  Jablunkovā, Čehijā, kur notika svinīgas  vakariņās, piedaloties Biznesa Augstākās skolas  Dubrowa Gurnicza  prorektoram, prof.  Marekam Walancikam, dr. Joanna Kurowska-Pysz, projekta līdzautorei, un Polijas Kultūras un izglītības asociācijas(PZKO),  prezidentam Čehijas Republikā  Janim Rylko.

Projekta koordinātors Rihards Barkovskis